Nvidia Cuda Toolkit 10.1.105_418.96 توسعه نرم افزار برای محاسبات موازی

Nvidia Cuda Toolkit

Nvidia Cuda Toolkit

 نرم افزاری که جهت استفاده توسعه دهندگان و برنامه نویسانی که با C و ++ C کار می‌کنند و به دنبال محیط توسعه نرم‌افزاری CUDA می‌باشند، به  طور رسمی توسط Nvidia منتشر شده است. با کمک برنامه Nvidia Cuda Toolkit می‌توانید آزادانه پروژه‌های نرم‌افزاری بر پایه شتاب‌دهنده GPU را بسازید. لازم به توضیح است که CUDA یک پلتفرم محاسبات موازی و مدل برنامه‌نویسی است که توسط شرکت NVIDIA طراحی شده است. این ویژگی به طور قابل توجهی عملکرد محاسبات با استفاده از پردازشگرهای گرافیکی (GPU) را افزایش می‌دهد. GPU های مجهز به CUDA دارای صدها هسته می‌باشند که می‌توانند هزاران واحد محاسباتی را به طور دسته جمعی اجرا و پردازش کنند. این هسته‌ها منابع مشترک دارند که شامل یک فایل رجیستر و یک حافظه اشتراکی است. حافظه اشتراکی تک چیپ اجازه اجرای محاسبات موازی بر روی هسته‌ها، بدون تقسیم داده‌ها و ارسال آن به حافظه باس سیستم را می‌دهد. NVIDIA CUDA Toolkit و ورود پردازنده‌های چند هسته‌ای و پردازنده‌های گرافیکی بیشمار هسته‌ای ثابت می‌کند که دیگر عصر پردازشگرهای موازی می‌باشد. همچنین، این پردازش موازی بر اساس قانون مور (در زمینه کامپیوتر) نیز تطابق دارد. چالش اینجاست که نرم‌افزاری را توسعه دهیم که به طور کامل از تمامی هسته‌های پردازشی جهت محاسبات بهره ببرد، همانند برنامه‌های سه بعدی گرافیکی که محاسبات موازی را با GPU های بیشمار هسته‌ای با رنج گسترده‌ای از هسته‌ها انجام می‌دهند.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099071461 (سراسر کشور) و یا 9092301461 از تهران تماس بگیرید. در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت سیسبان مراجعه نمایید.

برای مشاهده لیست دانلود باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید و یا افزونه حذف تبلیغات را غیرفعال کنید و بعد روی این قسمت کلیک کنید.