PTC MathCAD 15.0 M050 محاسبات ریاضی فنی و مهندسی

نرم افزار ویندوز » مهندسیSalaR27183 23 خرداد 1397
MathCAD

PTC MathCAD

 نرم افزاری که کلیه ابزار های محاسباتی مورد نیاز مهندسین محققین آمار و ریاضیات و .. را به صورت یک بسته کامل عرضه نموده است و به همین جهت و توانایی های رسم گرافیکی بالای نمودار در آن که مورد علاقه معماران نقشه کش و طراحان مکانیک و همچنین پژوهشگران می باشد که از نمودار ها جهت تفسیر و نتیجه گیری استفاده می کنند .این برنامه قابلیت تغییرات زبان نوشتن فارسی در آن را داشته Unicode enables و خود آن به ۹ زبان چینی کره آلمانی فرانسه و انگلیسی و .. در منو و ابزارهاعرضه شده است . شرکت تولید کننده این نرم افزار این نرم افزار را جهت محاسبات در نرم افزار طراحی خود ProEngineer که مهندسین فنی مکانیک ، حرارت وسیالات و طراحی جامدات به این برنامه طراحی آشنایی کامل دارند تهیه و به وجود آورده است. بنابراین می توان از آن در کنار بزرگترین نرم افزار های طراحی دیگر مانند Inventor . Mechanical , AutoCAD ,SolidWorks ,CATIA ,.. و یا به تنهایی جهت محاسبات ریاضی پیشرفته و حقیقی پون یافتن مقدار عددی انتگرالها و سریها و..در مهندسی فنی استفاده نمود.

امکانات نرم افزار محاسبات ریاضی و مهندسی Mathcad

 • داشتن ۹ زبان در راهنما و آموزش سریع نرم افزار و باز بودن قابلیت نوشتن به زبانهای دیگر و متن توضیح فارسی در محیط آن
 • ماشین حساب بسیار قدرتمند و شفافیت در نتایج اعلام شده ، می تواند در فرمولها و اعداد جستجو نماید ، خارج ار محدوده ها را نشان دهد ، مراحل رسیدن به نتایج را به وضوح توضیح دهد و نتیجه ای صحیح و شفاف ارائه دهد که مورد علاقه مهندسین به دلیل نیاز به اعداد حقیقی و ثابت می باشد .
 • انجام خط به خط و مرحله به مرحله محاسبات قابل چاپ و تغییرات در محاسبات و تغییر اعداد در گرد کردن و یا اعشار آزاد..
 • پشتیبانی بسیار کامل و مفهومی و عملیاتی از سمبل های ریاضی لاتین ، علمی و اشکال و .. که توسط حرفه ای ترین افراد در حد دکتری تایید شده است .. و به عنوان بهترین معرفی شده است.
 • توانایی بهینه سازی بسیار عالی . برنامه های ریاضی این عمل را به روشهای نیوتنی ، خط وسط و . انجام می دهند امااین برنامه با بکار گیری ماتریسهای بزرگ و تکرار های بسیار اعشاری بهترین حالت بهینه را پیدا می کند
 • بهترین نمایش و چاپ در نمودار ها این نرم افزار با روشهایی سایه روشن و .. بهترین و گویا ترین نودار ها را در صفحات ۲ بعدی تهیه می کند البته رنگی ان بسیار متنوع ۲۴ بیت بوده و این روش سایه روشن را در کپی پرینت های سیاه و سفید می توان دید .
 • بهترین نمایش در سیستم های تصویری دیجیتالی برای مشتریان و استفاده کننده گان بسیاری از سیستم های نمایش را پوشش می دهد با کیفیت بالااین نرم افزار را می توان ریاضیات تصویری دانست .
 • قابلیت اضافه نمودن دیگر نرم افزار ها و ورودی و خروجی ها به آن وارد نمودن فایلها و انواع خروجی ها و ذخیره متن و اسناد به فرمت و زبانهای مختلف ، استفاده از داده های نرم افزار های صفحه گسترده مانند اکسل و استات گراف و SPSSو.. نرم افزاری های دیگر
 • راهنمای اکتیو و فعال متحرک که شمامی توانید آن را در همه جااستفاده نموده و در مورد هر عملیات یا نشان و سمبل از ان سوال نمایید
 • قابلیت استفاده ماشین حساب و ذخیره سازی اسناد به صورت اشتراکی تحت شبه و چند کاربری و …
 • این برنامه برخلاف ابزارهای محاسبات اختصاصی و برنامه های صفحه ای به کار رفته در دیگر نرم افزارها، امکان آن را به مهندسان می دهد تا در آن واحد کار طراحی و محاسبات مهندسی صفحات کاری خود را با ساختاری ریاضی و پویا و محاسبات بر مبنای واحدهای کاری انجام دهند به صورت چند محاسبه جداگانه و چند صفحه ای در کلیه رشته ها و گرایش ها.
 
 

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099071461 (سراسر کشور) و یا 9092301461 از تهران تماس بگیرید. در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت سیسبان مراجعه نمایید.

System Requirements
Operating SystemWindows 7 (64- or 32-bit)
Windows 8.1 (64- or 32-bit)
Available Disk Space(600 MB for PTC Mathcad with one language installed, 1.5 GB for temporary space during installation)
.NET Frameworkversion 4.5.1
Internet BrowserInternet Explore 6.0 or later
NetworkTCP/IP Ethernet Network Adapter
Pointing DeviceMicrosoft-compatible mouse or other pointing device
MiscellaneousDVD drive