در حال بارگذاری...

NUMECA FINE/Marine 9.2 + Doc دینامیک سیالات محاسباتی

نرم افزار ویندوز / مهندسی SalaR 7592 10 مهر 1399
NUMECA FINE/Marine NUMECA FINE/Marine یک محیط نرم افزاری دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای شبیه سازی جریان های تک سیال و چند سیال در اطرف هر گونه کشتی ، قایق یا قایق بادبانی شامل هر نوع برآمدگی می باشد. رابط گرافیکی قدرتمند و سفارشی ، کاربر را در جریان فرآیند شبیه سازی قرار می دهد و ویژگی های اختصاصی دریایی را با HEXPRESS که ایجاد کننده مش به صورت هوشمند برای مش های با کیفیت های بالا و شش ضلعی بدون ساختار است،  یکپارچه می سازد. در برنامه FINE/Marine حل کننده جریان 6DOF تراکم ناپذیر ، دارای بالاترین دقت برای انواع شبیه سازی های دریایی از جمله شناسایی سطح آزاد جریان می باشد.
حل کننده (Solver) جریان در برنامه FINE/Marine به وسیله “Ecole Centrale de Nantes” و CRNS توسعه یافته و با همکاری NUMECA.C-Wizard صنعتی شده است که دارای مجموعه هوشمندی برای ایجاد مش و محاسبات مختلف می باشد. ابزار CFView نیز پس پردازنده قدرتمند این برنامه بوده و سیستم مصورسازی علمی ، تمام ابزارهای کمی و کیفی را ارائه می کند. همچنین این برنامه دارای افزونه هایی می باشد که برای تحلیل و مصورسازی جریان بکار می روند.

پادویش
در صورت تمایل به دانلود رایگان از سایت، افزونه حذف تبلبغات را غیرفعال کنید، سپس روی این قسمت کلیک کنید.

در صورتیکه از ویندوز 7 و مرورگر Internet Explorer استفاده میکنید، برای مشاهده سایت از مرورگر Edge استفاده کنید. ( 32 بیتی - 64 بیتی )
نسخه 64 بیتی
دانلود با حجم 554 مگابايت به همراه کرک
Docs /Tutorials
دانلود با حجم 1 گیگابايت

دانلود آموزش تصویری به زبان فارسی - کلیک کنید

سایـت سـازنــده
 (4.1/5)
Supported Operating Systems
  • Windows 7 or newer