خبرهای تکنولوژی

بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور بر بستر وب
در حال بارگذاری...

SAS 9.4 TS Level 1M6 تحلیل پیشرفته آماری

SAS

SAS

 که مخفف سیستم تحلیل آماری است، نام مجموعه نرم افزاری است که شرکت SAS برای تحلیل های پیشرفته، تحلیل های چندمتغیره، هوش تجاری، مدیریت داده ها و تحلیل های پیشگویانه طراحی کرده است. برنامه SAS می تواند داده ها را از منابع مختلف جمع آوری کند، تغییر دهد، مدیریت کند و بازیابی نماید و در نهایت روی آن ها تحلیل آماری انجام دهد. رابط کاربری نرم افزار SAS گرافیکی است و کاربران غیرفنی می توانند با چند کلیک به گزینه های پیشرفته در زبان برنامه نویسی SAS دسترسی داشته باشند. برای استفاده از این نرم افزار، داده ها باید در قالب جدول اکسل یا فرمت SAS باشند. برنامه های SAS دو مرحله دارند.
در مرحله اول یعنی مرحله DATA، داده ها بازیابی می شوند و تغییر می یابند و معمولاً یک مجموعه داده SAS ایجاد می شود. در مرجله دوم یعنی PROC، داده ها تحلیل می شوند. هر مرحله از مجموعه ای از گزاره ها تشکیل شده است. مثلاً مرحله DATA دارای گزاره هایی اجراپذیر است که باعث می شود نرم افزار عملی را انجام دهد. گزاره های اعلامی نیز در این مرحله وظیفه ارائه دستورالعمل برای خواندن مجموعه داده ها یا تغییر ظاهر داده ها را دارند. مرحله DATA دو فاز مجزا دارد که گردآوری و اجرا نام دارند. گزاره های اعلامی در فاز گردآوری پردازش می شوند و خطاهای نحوی شناسایی می شوند. سپس فاز اجرایی هر گزاره اجراپذیر را به ترتیب پردازش می کند. مجموعه داده ها در جدول هایی سازمان دهی می شوند. ردیف های این جدول «مشاهدات» و ستون های آن «متغیرها» نام دارند. به علاوه هر قسمت از داده ها دارای یک توصیف گر و یک مقدار است.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099071461 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.
در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت سیسبان مراجعه کنید

برای مشاهده لیست دانلود باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید و یا افزونه حذف تبلیغات را غیرفعال کنید و بعد روی این قسمت کلیک کنید.
آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار
  • نرم افزار را نصب کنید و در مراحل نصب در مرحله Specify SAS installation data File روی دکمه Browse کلیک کنید و فایل SAS94_M6_31JAN2021_Win_X64_Wrkstn.txt موجود در پوشه License را Open کنید.
  • نرم افزار را اجرا کنید.
Operation Systems
  • Windows 7/8/10