خبرهای تکنولوژی

بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور بر بستر وب
در حال بارگذاری...

EndNote 20 Build 14672 Win/Mac مدیریت اطلاعات

Thomson Reuters EndNote

Thomson Reuters EndNote

 یکی از بهترین و جامع ترین نرم افزارهای مدیریت اطلاعات و استناد در روند پژوهش است که شرکت Thomson Scientific جهت سهولت کار پژوهشگران، به کاربران خود عرضه کرده است. با توجه به اینکه امروزه مدیریت اطلاعات علمی برای پژوهشگران حوزه های مختلف یک دغدغه شده است، Endnote کمک بسیار موثر و چشمگیری به پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی در زمینه مدیریت مستندات، نوشتن مقالات علمی و نشر مقاله بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین المللی می نماید.این نرم افزار می تواند با ارائه بیش از ۳۰۰۰ استاندارد نشر مقاله و انواع فرمتهای پذیرفته شده بین المللی استناد نویسی، با یکپارچه شدن با MS-WORD کمک شایانی هم به پژوهشگران و هم به اعضای هیات تحریریه مجلات علمی برای پذیرش مقالات کند.

CSI ETABS Ultimate 19.0.0-2277 تحلیل و طراحی سازه ساختمانی

CSI ETABS

CSI ETABS

 یک نرم افزار مخصوص جهت تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی می باشد. قابلیت این نرم افزار جهت تحلیل و طراحی این نوع سازه ها جهت گیری شده است. تمام المان های یک ساختمان برای برنامه شناخته شده هستند. پردازنده های طراحی برنامه بسیار کامل می باشد و تمام المان های ساختمان را می توان در این نرم افزار طراحی کرد. برنامه CSI ETABS برای سیستم های ساختمانی تهیه شده است. ایده برنامه های ساختمانی 35 سال پیش مطرح شده است(1963کلاوف R.W). در هر حال نیاز به برنامه های مخصوص مانند ETABS هنگامی آشکار تر شد که مهندسان سازه تحلیل های غیر خطی استاتیکی و دینامیکی را به صورت عملی مورد استفاده قرار دادند و با پیدایش کامپیوترهای امروزی با قدرت و توان بالا این کامپیوترها برای ایجاد مدل های بزرگتر و پیچیده تر به وسیله مهندسان سازه مورد استفاده قرار گرفتند.

SnapGene 5.2.1 شبیه سازی زیست شناسی مولکولی

SnapGene

SnapGene

 اولین نرم افزار زیست شناسی مولکولی است که کار با آن از کار با قلم و کاغذ ساده تر است. اکنون می توانید هر مولکول دی ان ای (DNA) را که در آزمایشگاه ساخته می شود، به صورت فایل الکترونیکی ذخیره کنید و آن را به هر جای جهان ارسال کنید. این کار با نرم افزار SnapGene Viewer امکان پذیر شده است. این برنامه همه کاره و تطبیق پذیر برای ایجاد اتصال های ژنی نامحدود استفاده می شود. SnapGene اولین نرم افزاری است که با این روش شبیه سازی می کند. تنها کافی است قطعه ای از دی ان ای را که می خواهید ترکیب کنید انتخاب کنید و برنامه آن را برای شما طراحی می کند. بسیاری از پژوهشگران بدون استفاده از اندونوکلئازهای محدودکننده، اسمبلی گیبسون را به پلاسمیدها تبدیل می کنند. سپس قطعه های دی ان ای توسط واکنش زنجیره ای پلیمراز به رابط کاربری متصل می شود.

Altium Nexus 3.2.6.83 / Server 1.1.4.125 طراحی مدار چاپی و برد الکترونیکی

Altium Nexus

Altium Nexus

 نرم افزاری با کاربری ساده برای اجرای گروهیِ روند کارِ بردهای الکترونیکی (PCB) و طراحی مدار چاپی و برد الکترونیکی است. کاربرد برنامه Altium Nexus برای فراهم کردن شفافیت لازم برای گروه‌های مهندسی است همکاری مطمئنی داشته باشند. هرچند این برنامه دارای همۀ انواع مختلف بردهای الکترونیکی صنعتی است که هرکس برای ایجاد برد الکترونیکی نیاز دارد، هستۀ این نرم‌افزار، گروه‌ها و تیم‌های طراحی را قادر می‌سازد که با هم کار کنند. با استفاده از تنظیمات کاربری قادر به همکاری در طراحی و مدیریت داده‌ها (منابع و طراحی) خواهید شد. همچنین می‌توانید خودکارسازی فرآیندها را در دسترس داشته باشید و چارچوبی برای پیکربندی فعالیت‌ها و روندهای کار طراحی الکترونیکِ مشترک ایجاد کنید. با این نرم‌افزار قادر خواهید بود تا شفافیتی سازمانی برای طراحی تغییرات داده‌ها و حالت‌های روند کار با استفاده از اعلان‌های نقش محور ایجاد کنید.

Altium Designer 20.2.6.244 + Extensions طراحی مدار چاپی

Altium Designer

Altium Designer 

نرم افزار قدرتمندی كه برای پیاده سازی شماتیك ، طراحی PCB و آنالیز مدارهای آنالوگ و برخی مدار های دیجیتالی طراحی شده است. یكی از مزایای نرم افزار Altium Designer دسته بندی مناسب كتابخانه ها به نحوی است كه با صرف زمان كوتاهی قطعه مورد نظر را خواهید یافت. آنالیز مدارهای آنالوگ در پروتل، توسط تحلیل گر پی اسپایس انجام می شود. محیط طراحی PCB در پروتل، بدلیل داشتن كتابخانه هایی كامل و بدون نقص معروف است و این امر سبب رفاه بیشتر كاربر در حین طراحی انواع PCB با این نرم افزار، خواهد شد.
در این نسخه امكان شبیه سازی و كد نویسی برخی از FPGA ها نیز فرآهم شده است كه زمان طراحی و پیاده سازی را حداقل می كند.

Altair HyperWorks Desktop + Solvers 2020.1.1 + Help مش بندی و تحلیل

HyperWorks

Altair HyperWorks Desktop

 در حال حاضر قویترین نرم افزار موجود در جهان در سیستم مشبندیه. توانای این نرم افزار به حدی است که نرم افزار های بسیار از جمله انسیس و-نسترین- ال .اس داینا و...... توصیه میکنن که برای بهترین مشبندی و گرفتن بالاترین جوابها از این نرم افزار استفاده کنید. ای نرم افزار خطا های حاصل از ابعاد مش و نوع مش و تعداد مش بر اساس ابعاد جسم رو به حداقل میرسونه. و بهترین سایز مش که کمترین خطای ایجاد شده در تعداد مشها که بوجود میاد بصورت اتوماتیک از بین ببره . خیلی از شرکتهای نرم افزاری قسمتهای از این نرم افزار رو تهیه میکنن ودر بخشی از نرم افزار خود جهت مشبندی قرار میدهند.