در حال بارگذاری...

VariCAD 2023 v2.01 طراحی آسان قطعات صنعتی

نرم افزار ویندوز / مهندسی SalaR 78029 20 اسفند 1401
VariCAD

VariCAD

 نرم افزاری برای مهندسین مکانیک می باشد. این نرم افزار دارای ابزارهایی برای طراحی های ۲بعدی و ۳بعدی قطعات ، طراحی صفحات فلزی ، قفسه ها ، لوله ها ، آزمایش برخورد قطعات ، سر هم کردن قطعات ، منابع استانداردهای جهانی قطعات بر اساس استاندارد های ANSI و DIN و ... را دارا می باشد. نرم افزار VariCAD از فرمت های STEP , STL , IGES , DWG و DXF پشتیبانی می کند. ظاهر کاربری این نرم افزار به گونه ای است که می توانید به سرعت به طراحی قطعات به صورت ۲بعدی و یا ۳بعدی بپردازید.

DraftSight Enterprise Plus 2023 SP1 طراحی 2 و 3 بعدی CAD

نرم افزار ویندوز / مهندسی SalaR 64640 19 اسفند 1401
DraftSight

DraftSight

 نرم افزار کامل 2 و 3 بعدی CAD برای معماران ، مهندسان ، ارائه دهندگان خدمات ساخت ، کاربران حرفه ای CAD ، طراحان و همچنین اساتید بوده که دارای ابزارها و قابلیت های مورد نیاز کاربران می باشد. برنامه DraftSight امکان ایجاد ، ویرایش ، نمایش و نشانه گذاری فایل های دو و سه بعدی DWG را به راحتی و به سرعت فراهم می کند و از طرفی دارای رابط کاربری ساده و آشنایی بوده که انتقال از دیگر برنامه های CAD به این نرم افزار را تسهیل می کند. از دیگر ویژگی های نرم افزار می توان به آزادی عمل در طراحی اشاره کرد که امکان جابه جایی میان طراحی دو بعدی و مدلسازی سه بعدی را تسهیل کرده و موجب بهینه سازی طراحی ها می گردد. این برنامه همچنین دارای قابلیت یکپارچه سازی با دیگر سیستم های Dassault و سالید ورک شامل SOLIDWORKS PDM می باشد که مدیریت طراحی فایل های DWG را تسهیل می کند.

SewerGEMS CONNECT 10.04.00.158 شبیه سازی سیستم فاضلابی

نرم افزار ویندوز / مهندسی TRACKER 11640 18 اسفند 1401
SewerGEMS

SewerGEMS

 نرم افزاری تخصصی است و زمانی به کار می آید که بخواهید مدل های فاضلابی را بسازید و آماده کنید. این کار بدون برنامه SewerGEMS به نظر وظیفه ای بی پایان و سخت است. با استفاده از نرم افزار SewerGEMS می توانید فرآیند مدل سازی را ساده تر کنید تا بتوانید زمان بیشتری را صرف حل مشکلات مهندسی فاضلاب مانند بهبود ظرفیت و محدودکردن سرریز فاضلاب کنید. در نهایت، کاربردپذیری با قوانین فاضلابی تنظیم شده توسط سازمان های نظارتی مطابق و سازگار خواهد بود. بیش از سه دهه است که نرم افزار SewerGEMS ، ابزارهای مهندسی پیشرفته ای را برای شرکت ها و متخصصان فاضلاب فراهم کرده تا بتوانند سیستم های بهداشتی و ترکیبی فاضلاب را برنامه ریزی، طراحی، حفظ و عملیاتی کنند.

CrystalMaker 10.8.1.300 شبیه سازی ساختار مولکولی

نرم افزار ویندوز / مهندسی TRACKER 13823 14 اسفند 1401
CrystalMaker

CrystalMaker

 نرم افزار نام آشنایی برای کاربران این طیف از برنامه ها می باشد که به کمک آن می توان ساختار شیمایی و مولوکولی مواد را به آسانی و چند کلیک و حرکت موس طراحی و آماده سازی نمود و به صورت سه بعدی بر روی آن ها کار کرد. در واقع می توان گفت این نرم افزار ساده ترین راه برای تجسم و درک ساختار کریستال ها و مولکول ها می باشد. در علم شیمی مولکول ها و ساختار ماده ای شاید از مهمترین مواردی باشد بر آن در آزمایشات و تحقیقات مختلف تمرکز می شود.

CrystalDiffract 6.9.4.300 شبیه ساز ساختار مولکولی

نرم افزار ویندوز / مهندسی TRACKER 7173 14 اسفند 1401
CrystalDiffract

CrystalDiffract

 روند استفاده از نرم افزارها در علوم و رشته های متفاوت به منظور کاستن از دشواری اموری مانند تجسم مسائل، شبیه سازی های گوناگون، انجام محاسبات دقیق و جلوگیری از وقوع خطا، روز به روز در حال افزایش است و علم شیمی نیز در این بین مستثنی نبوده است. می توان گفت شناخت و درک ساختارهای ماده ای و مولکولی در علم شیمی از مهمترین مواردی است که تمامی کسانی که با این علم سروکار دارند باید توجه خاصی به آن داشته باشند و اهمیت این امر باعث شده تا استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز به منظور درک بهتر این ساختارها امروزه در لابراتورهای شیمی و مراکز تحقیقاتی به یک امر ضروری تبدیل شود CrystalDiffract می تواند انکسار ذرات نوترون و اشعه ایکس را برروی صفحه کامپیوتر شما نمایش دهد تا شما به راحتی قادر به بررسی خصوصیات داده های تجربی خود باشید.

Minitab 21.4 + Companion 5.4.2 + Workspace آمار و کنترل کیفیت

نرم افزار ویندوز / مهندسی SalaR 306090 13 اسفند 1401
Minitab

Minitab

 یک نرم افزار کنترل کیفیت آماری و مناسب برای پروژه های Six Sigma و بهبود کیفیت می باشد. این نرم افزار به عنوان یکی از نرم افزارهای تخصصی آمار برای کنترل کیفیت، کار بر روی اعداد و تجزیه و تحلیل داده های خام شناخته شده است و در بسیاری از واحد های صنعتی بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و به وسیله آن می توان با تجزیه و تحلیل داده های آماری به طراحی آزمایشات پرداخت. همچنین انجام برخی عملیات ها مانند تولید اعداد تصادفی که از توزیع های آماری خاصی مانند توزیع نرمال، کی دو، گاما، اف، برنولی، پواسن، بتا، وایبل و ... پیروی می کنند، پرداخت.
در واقع نرم افزار Minitab (مینی تب) یکی از نرم افزارهای مطرح آماری می‌باشد که در برخی زمینه های علم آمار، از جمله کاربرد آمار در صنعت و اقتصاد از قابلیت های خاصی برخوردار می‌باشد.