Geometric Glovius Pro 5.1.0.476 مشاهده و مدیریت فایل CAD

Glovius

Glovius

 نرم افزاری با یک نمایشگر و مرورگر دارای معماری مبتنی بر افزونه بوده که فعالیت آن بر روی فرمت فایل های JT استاندارد صنعتی می باشد. با استفاده از افزونه برنامه Glovius می توان از فایل های CAD از پلتفرم های مختلف مانند CATIA V5 ، NX، Pro/ENGINEER ، Creo، SolidWorks ، Autodesk Inventor ، STEP و IGES استفاده کرد. بسیاری از کاربردهای افزونه در بکارگیری موارد استفاده از استاندارد صنعت در خطوط لوله می باشد. همچنین برنامه Glovius به صورت ابزاری همراه با رابط برنامه‌ نویسی کاربردی برای ساخت موارد خاص وجود دارد.

Altair SimSolid 2019.4.1.63 + Tutorials + Doc طراحی المان های محدود

Altair SimSolid

Altair SimSolid

 تکنولوژی منحصر به فردی بوده که کاملاً نیاز به ساده سازی هندسی و عملیات مشینگ را حذف می کند. این ویژگی باعث شده که دو عملیات زمانبر ، پیچیده و مشکل ساز در روش المان محدود دیگر وجود نداشته باشند. با استفاده از برنامه Altair SimSolid می توان آماده سازی مدل را در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام داد. یکی دیگر از ویژگی های برنامه SimSolid استفاده از روش المان محدود ساختار بوده که به روز و دارای ظرفیت بالایی می باشد.

CAMWorks 2019 SP3.1 نرم افزار مهندسی CAM مناسب جهت تراشکاری

نرم افزار ویندوز » مهندسیSalaR3206018 مهر 1398
CAMWorks

CAMWorks

 نرم افزاری بسیار قوی و هوشمند است قابلیتهای CAM را به محیط SolidWorks اضافه مینماید این نرم افزار فیچرهای solidwork  را به طور اتوماتیک برای انجام ماشینکاری مناسب تشخیص داده و ایجاد مسیر ابزار مینماید. نرم افزار Solidwork بر خلاف نرم افزارهای CAD/CAM مشابه خودش ، فاقد محیطی برای کارهای CAM می باشد. برای کارهای CAM در نرم افزار Solidwork نرم افزارهای گوناگونی ارائه شده است که این محصول که کاری از یک شرکت هندی است یکی از این نرم افزار هاست .

DATAKIT CrossManager 2019.4 Build 2019.09.26 + Doc تبدیل فایل CAD

DATAKIT CrossManager

DATAKIT CrossManager

 یک نرم افزار مستقل بوده که امکان تبدیل فایل هایی از فرمت های CAD را فراهم می کند. با استفاده از Cross Manager می توان یک فایل CAD را انتخاب کرده و آن را به صورت خودکار به فرمت مورد نظر تبدیل نمود.
نرم افزار DATAKIT Import-Export Plugins اکثر فرمت های CAD را تبدیل می کند. با استفاده از Cross Manager می توان یک فایل CAD را انتخاب کرده و آن را به صورت خودکار به فرمت مورد نظر تبدیل نمود.

ANSYS Motion 2019 R3 شبیه سازی دینامیک اشیا

ANSYS Motion

ANSYS Motion

 نرم افزاری جهت شبیه سازی دینامیک اشیای چند جسمی ، شامل بخش های جامد تغییر شکل پذیر (deformable) و تغییر شکل ناپذیر (non-deformable) به روش فرمولاسیون ضمنی می باشد. این برنامه در مقایسه با ANSYS Rigid Body Dynamics قابلیت های بیشتری دارد. ANSYS Motion یک نرم افزار مهندسی از نسل سوم بوده که مبتنی بر حل کننده دینامیک سیستم های چند جسمی پیشرفته (advanced multibody dynamics solver) است. این نرم افزار قابلیت تجزیه و تحلیل سریع و دقیق اجسام سخت و انعطاف پذیر را فراهم کرده و ارزیابی دقیقی از اتفاقات فیزیکی را از طریق تجزیه و تحلیل کل سیستم مکانیکی ارائه می کند.

DS SIMULIA Suite 2019 HF5 (Abaqus/Isight/Fe-safe/Tosca) شبیه سازی صنعتی

نرم افزار ویندوز » مهندسیSalaR22756217 مهر 1398
Simulia Abaqus

DS SIMULIA Suite

 نرم افزاری برای تحلیل های المان محدود می‌باشد. این نرم افزار بطور گسترده ای در صنعت اتومبیل سازی، هوافضا و صنایع ساخت کالاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بسته نرم‌افزاری DS SIMULIA به خاطر قابلیت گسترده در مدل سازی مواد مختلف و نیز توانائی سفارشی کردن(Customize) آن بوسیله برنامه نویسی، در محیطهای تحقیقاتی آکادمیک بسیار محبوبیت دارد. در ابتدا ABAQUS برای بررسی رفتارهای فیزیکی غیرخطی طراحی شده است. در نتیجه این این بسته ی نرم افزاری دارای گستره ی وسیعی از مدل های مواد می باشد.