در حال بارگذاری...

NanWick Switch Boot 1.0 تغییر منوی بوت ویندوز 8 به ویندوز 7

نرم افزار ویندوز / ابزار دسکتاپ TRACKER 12195 18 آبان 1391

soft98

 


 NanWick Switch Boot

  اگر قبلا چند سیستم عامل روی کامپیوتر خود نصب می کردید ( مثلا چند ویندوز مختلف یا ویندوز با لینوکس یا مک ) با یک منوی بوت سیاه و سفید مواجه می شدید که به جز کیبرد با هیچ چیز دیگری مثل موس یا صفحات لمسی سازگار نبود. البته فکر نکنید این فقط یک مشکل مربوط به بوت لودر ویندوز است. در صورتی که لینوکس نیز نصب کرده باشید و بوت لودرهای دیگری مثل GRUB مسئول بارگذاری سیستم عامل مورد نظر شما باشند، باز هم تنها از طریق کیبرد می توانید سیستم عامل مورد نظرتان را انتخاب کنید، اما منوی بوت ویندوز 8 به شکل دیگری طراحی شده است. به طوری که پس از نصب ویندوز 8 با یک منوی بوت ساده ولی زیبای آبی رنگ مواجه خواهید شد که به شما امکان انتخاب سیستم عامل مورد نظرتان را خواهد داد. این منوی بوت با تمامی روش های انتخاب سیستم عامل مثل کیبرد، موس و لمس کردن کار می کند . منوی بوت ویندوز 8 همچنین قابلیت دیگری نظیر ریست سیستم، رفرش، تعمیر و دسترسی به خط فرمان را در اختیار شما قرار می دهد .

با همه ی قابلیت های جدیدی که این منوی بوت به همراه خود دارد، ممکن است که برای برخی کاربران ناخوشایند باشد، به عنوان مثال اگر توجه کرده باشید، قبل از نمایش منوی بوت اصلی که در آن می توان به انتخاب سیستم عامل مورد نظر پرداخت، یک لودینگ نمایش داده می شود که برای کابران کم طاقت کمی اعصاب خورد کن خواهد بود! همچنین اگر پس از نمایش منوی بوت اصلی هیچ کاری انجام ندهید ( حتی دست به موس نزنید )، بدون انتخاب هیچ یک از سیستم عامل های موجود در لیست، کامپیوتر پس از اتمام شمارش معکوس ریست خواهد شد !

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که مایل به بازگشت به منوی بوت قدیمی ویندوز 7 هستند، بهتر است با استفاده از نرم افزار کوچک و کم حجم NanWick Switch Boot به راحتی این جایگزینی را انجام دهید، تنها کافیست که در صفحه اصلی برنامه روی گزینه Standard / Legacy کلیک کنید تا دوباره به منوی بوت قدیمی را مشاهده کنید. البته اگر از انجام این کار خود پشیمان شدید، می توانید به با کلیک روی گزینه Metro، دوباره منوی بوت ویندوز 8 را در حالت پیشفرض قرار دهید. به محض اینکه روی یکی از این دو گزینه کلیک کنید، تغییرات مورد نظر اعمال خواهد شد .

علاوه بر راحتی کار با این نرم افزار، مزیت دیگر این است که فایل ایمیج مربوط به بوت سیستم عامل نیز دست نخورده باقی خواهد ماند و کل آن فایل جایگزین نخواهد شد. البته لازم به ذکر است که این برنامه تنها در ویندوز 8 قابل استفاده است. بنابراین اگر خواستید دوباره منوی بوت سیستم را تغییر دهید، دوباره باید به ویندوز 8 بازگشته و این برنامه را اجرا کنید .


به نقل از گویا آی تی


برای مشاهده لیست دانلود باید جاوا‌ اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید و یا افزونه حذف تبلیغات را غیرفعال کنید و بعد روی این قسمت کلیک کنید.

در صورتیکه از مرورگر Edge استفاده میکنید، آن را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید
دانلود با حجم 150 کیلوبایت ( رایگان )


 (4.1/5)