DesktopOK 6.71 ذخیره و بازیابی موقعیت آیکن ها در دسکتاپ

DesktopOK

DesktopOK

 یک نرم افزار کم حجم با استفاده آسان است که به صورت ویژه برای کمک به شما برای ذخیره و بازیابی موقعیت آیکن ها دسکتاپ و همچنین به عنوان یک راه حل برای کاربرانی که اغلب وضوح صفحه نمایش مانیتور خود را تغییر می دهند، می باشد. این برنامه می تواند محل قرار گیری و ترتیب آیکن های دسکتاپ را ذخیره کرده و هر زمان که این ترتیب به هر دلیلی مانند تغییر رزولوشن صفحه نمایش برهم خورد آن را به حالت اولیه بازگرداند. این نرم افزار نیازی به نصب ندارد و می توانید آن را بر روی یک حافظه USB و سایر دستگاه های حافظه قابل حمل نیز به همراه داشته باشید.

DeskSoft WindowManager 7.2 مدیریت پنجره ها در ویندوز

DeskSoft WindowManager

DeskSoft WindowManager

 نرم افزاری قدرتمند می باشد که وظیفه آن همان طور که اشاره شد مدیریت بر پنجره های باز و اجرا شده بر روی صفحه نمایش می باشد. با استفاده از نرم افزار WindowManager کاربران می توانند به راحتی پنجره های فعال را مدیریت نمایند. به عنوان مثال می توان پنچره های مرتبط با یک برنامه مرتبط ( همانند چندین پنجره مرورگر ) را در یک گروه دسته بندی کرد. همچنین شما می توانید در صفحه مقابل خود زمانی که چندین پنجره فعال را دارید اما اندازه های آن ها به گونه ای می باشد که بر روی یکدیگر قرار می گیرند با یک کلیک تمامی پنچره ها را به صورت مرتب در اندازه های مناسب در کنار یکدیگر قرار دهید.

Folder Size 4.5.0.0 نمایش سریع حجم فایلها و پوشه ها در Explorer ویندوز

Folder Size

Folder Size

 یکی از مشکلات شناخته شده سری سیستم عامل های ویندوز از گذشته تا به امروز عدم نمایش حجم پوشه ها در مرورگر فایل های خود ویندوز است که جواب این شرکت برای این مشکل هم تا حدی درست هست و آن ها ادعا دارند با این کار یعنی نمایش حجم پوشه ها مانند حجم فایل ها قدرت سیستم بیهوده مصرف شده و اگر پوشه ای برای شخص اهمیت داشت از طریق Properties می تواند انواع حجم ها را مشاهده کند. ولی وقتی را در نظر بگیرید که لازم دارید چند پوشه حجیم را در یک جا شناسایی و عملیاتی بر روی آنها انجام دهید! برای این کار باید کلی وقت گذاشته و تک تک آنها را از طریق Properties مشاهده کنید، ولی اگر به طریقی حجم پوشه ها هم معلوم می شد بهتر نبود؟ برای رفع همیشگی این مشکل به شما نرم افزار Folder Size را پیشنهاد می کنیم که در همه ویندوزها اعم از 32 بیتی و 64 بیتی همانند یک افزونه عمل کرده و حجم پوشه ها را در داخل همان پنجره مدیریت فایل ها نمایش میدهد.

IObit StartMenu 8 Pro 5.1.0.4 منوی استارت برای ویندوز

IObit StartMenu

IObit StartMenu 8

 با توجه به اینکه ویندوز 8 فاقد منوی استارت می باشد این نرم افزار با اضافه نمودن منوی استارت به ویندوز هشت برای افرادی که به منوی استارت عادت دارند و بسیاری از کارهای روزمره خود و دسترسی به نرم افزارهای مختلف را با استفاده از آن انجام می دهند بسیار مناسب می باشد. از ویژگی های برتر این نرم افزار قابلیت سفارشی سازی منوی استارت و پشتیبانی از ویندوز 10 می باشد.

AutoHideDesktopIcons 3.88 پنهان سازی آیکن های دسکتاپ در زمان مشخص

AutoHideDesktopIcons

AutoHideDesktopIcons

 نرم افزار رایگان و کاربردی است که میتوانید از طریق آن آیکن های دسکتاپ خود را طی یک زمان مشخص مخفی کنید، به طور مثال اگر شما به مدت 5 ثانیه فعالیتی بر روی دسکتاپ خود انجام ندهید برنامه آیکن ها ی دسکتاپ شما را مخفی میکند و در صورتی به آیکن های دسکتاپ نیاز داشتید با فشردن یکی از دکمه های موس آیکن ها ظاهر میشوند. این برنامه دارای تنظیمات متفاوتی مثل تعیین مدت زمان انتظار و تعیین دکمه موس برای نمایش دسکتاپ می باشد.

Actual Window Minimizer 8.14.2 مدیریت حرفه ای پنجره ها در ویندوز

Actual Window Minimizer

Actual Window Minimizer

 نرم افزاری کم حجم اما قدرتمند است که برای کوچک کردن و فرستادن پنجره‌ها به System Tray بجای تسکبار کافیست آن را بر روی ویندوز خود نصب کنید. از آنجا که سیستم عامل ویندوز امکان پیش فرض برای کوچک کردن پنجره های باز به قسمت اطلاع رسانی (System Tray) را ندارد، نرم‌افزار Window Minimizer برای این هدف خاص طراحی شده است. با نصب و فعالسازی این نرم‌افزار دکمه کوچکی به نوار عنوان هر پنجره اضافه می‌شود که می‌توانید با یک کلیک بر روی آن پنجره مورد نظر را به سیستم تری ویندوز منتقل کنید. علاوه بر افزودن یک دکمه اضافه به نوار عنوان، این برنامه برای انجام عملیات کوچک کردن پنجره‌ها راه‌های دیگری نیز ارایه می‌دهد. برای مثال می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار رفتار پیش‌فرض دکمه کوچک کردن پنجره‌‌ها را تغییر دهید تا با کلیک بر روی آن پنجره‌ها به‌جای رفتن به نوار وظیفه به سیستم تری منتقل شوند. همچنین می‌توانید پنجره‌ها را به محض راه‌اندازی ویندوز و یا غیرفعال کردن‌شان در سیستم تری مخفی کنید. تجربه هزاران نفر از کاربران این برنامه نشان می‌دهد که Actual Window Minimizer بهترین راه برای حل مشکل تعدد پنجره های باز و فرستادن آنها به System Tray ویندوز است.