فارسی نويس PersianType 1.0 برای گوشی های مجهز به ويندوزفون

موبایلlogibird2569 1 خرداد 1391
soft98فارسی نويس

PersianType 1.0

  اپليكيشن

PersianType

  جهت رفع مشكل فارسی نويسی در گوشيهای مجهز به ويندوزفون می باشد.
اين نرم افزار كاملاً مطابق استانداردهای ويندوزفون و با كاربری بسيار ساده، پياده سازی شده است و در بين ساير برنامه های مشابه، كاملتر و برای استفاده مناسب تر (كاراتر) می باشد.با اجرای اين برنامه، از صفحه ورودی بسيار سريع عبور كرده و صفحه اصلی نمايش داده ميشود. در اينجا كليه امكانات يكجا با چيدمان كاربرپسند، در دسترس است.

soft98

چيدمان صفحه كليد، مطابق با صفحه كليد استاندارد فارسی/انگليسی طراحی شده و به كمك كليد (EN/FA) امكان جابجايی بين اين دو زبان وجود دارد تا بتوان موقع تايپ از تركيب هر دو استفاده نمود.

soft98 soft98

جهت رفاه كاربران برای استفاده از اين برنامه، هر سه حالت عمودی، افقی از راست و افقی از چپ پشتيبانی شده است. در نمايش افقی برنامه بدليل فضای افقی بيشتر، صفحه كليد گسترده*تر و كاربری آسان تری دارد.

soft98

امكان كپی برداری از متون تايپ شده طبق اصول ويندوزفون به كمك كليك و انتخاب متن وجود دارد، و برای سهولت نيز با دوبار كليك ميتوان كل متن را انتخاب و كپی نمود. اين امكان جهت كپی و انتقال متون فارسی به برنامه*هايست كه امكان تايپ فارسی را ندارند.

soft98

برای استفاده از شكلكها در متن، صفحه كليد مناسبی طراحی شده كه شكلك قابل مشاهده و انتخاب است. اين امكان (مشاهده) حتی در صفحه كليد استاندارد خود ويندوزفون هم وجود ندارد!

soft98

علاوه بر صفحه كليد فارسی، انگليسی و شكلكها، كليدهای ويژه تايپ اِعراب، نيم*فاصله و علائم مهم رياضی هم وجود دارد تا در تايپ انواع متون قابل استفاده باشد.

soft98 soft98
soft98

مجهز به شمارشگر تعداد حروف و SMS ميباشد. در تايپ فارسی (يونيكد) هر SMS تعداد 70 كاراكتر حجم دارد و طبق استاندارد اغلب گوشيهای موبايل، موقع تايپ به ازای تايپ هر حرف، يك واحد از عدد 70 كاسته و حجم باقيمانده نمايش داده ميشود و هرگاه متن به اندازه حجم يك SMS كامل شود به شمارشگر SMS يك واحد اضافه شده و شمارشگر حروف به وضعيت اول (70) برميگردد. اين شمارشگر جهت برآورد هزينه SMS مناسب است.

soft98

جهت تصحيح متن تايپ شده، امكان حركت نشانگر تايپ وجود دارد (متاسفانه اغلب برنامه های مشابه اين مورد مهم را ندارند!). در اينجا علاوه بر وجود كليدهای جهت*نما، ميتوان مطابق استاندارد ويندوزفون با نگه داشتن كليك و حركت نشانگر، در هر جای متن، نشانگر را قرار داد.

برای سهولت كاربران، كليد قطع و وصل صدای تايپ صفحه كليد در نزديكی كادر متن قرار گرفته است تا درصورت لزوم بتوان در هر زمان سريعاً اقدام به قطع و وصل صدا نمود. همچنين صدای صفحه كليد اين برنامه در هر وضعيتی قرار بگيرد هنگام خروج از برنامه اين وضعيت را حفظ و در مراجعات بعدی در همان وضعيت قرار دارد.
soft98

كليدهای مربوط به ايميل، جستجو و SMS متن تايپ شده برای دسترسی سريع كاربر در صفحه اصلی قرار گرفته است. همچنين درصورت عدم استفاده از متن در موارد مذكور، متن تايپ شده همانند يك پيشنويس ذخيره و در مراجعات بعدی در كادر متن باز ميشود، بنابراين اگر اشتباهاً كاربر از برنامه خارج شود، متن تايپ شده از بين نميرود.

soft98

اين اپليكيشن با توجه به نظرات و پيشنهادات كاربران عزيز، در حال توسعه ميباشد و بزودی ويرايش بعدی آن عرضه خواهد شد.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099071461 (سراسر کشور) و یا 9092301461 از تهران تماس بگیرید. در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت سیسبان مراجعه نمایید.

برای مشاهده لیست دانلود باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید و یا افزونه حذف تبلیغات را غیرفعال کنید و بعد روی این قسمت کلیک کنید.