خبرهای تکنولوژی

بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور بر بستر وب
در حال بارگذاری...

Jump Desktop 8.5.15 کنترل رایانه از راه دور در مکینتاش

Jump Desktop

Jump Desktop

 یک نرم افزار کنترل رایانه از راه دور در سیستم عامل مکینتاش میباشد که امکان اتصال امن به هر رایانه ای در جهان را فراهم می کند. برنامه Jump Desktop با RDP و VNC سازگار بوده و دارای کاربری بسیار ساده و آسان می باشد.

برخی ویژگی های نرم افزار Jump Desktop

  • پروتکل های چندگانه ؛ پشتیبانی از RDP ، VNC و Fluid Remote Desktop
  • پشتیبانی کامل از کیبورد بین المللی برای RDP ، VNC و ARD
  • دارای سه روش مختلف برای بزرگنمایی صفحه نمایشگر از راه دور
  • نصب ایمن و ساده ؛ پیکربندی خودکار رایانه یا Mac برای دسترسی از راه دور بدون نگرانی بابت تنظیمات روتر
  • تنظیم هر تعداد رایانه مورد نظر و مدیریت آنها به وسیله حساب کاربری گوگل
  • دارای تونل ‌زنی SSH داخلی برای اتصال های RDP و VNC

Homedale 1.87 Win/Mac آنالیز و نظارت بر شبکه های بی سیم

Homedale

Homedale

 نرم افزاری برای آنالیز شبکه های بی سیم میباشد که امکان مشاهده وضعیت و قدرت سیگنال نقاط دسترسی نزدیک را فراهم می کند. علاوه بر نمایش اطلاعات فنی مانند حالت زیر ساخت (infrastructure mode) ، کانال و سرعت بیت پشتیبانی شده ، برنامه Homedale شامل یک نمودار سیگنال بوده که امکان پایش قدرت سیگنال نقاط دسترسی متعددی را به صورت آنی در اختیار کاربر قرار می دهد. با استفاده از نرم افزار Homedale میتوان نقاط دسترسی Wi-Fi/WLAN را جستجو کرده و قدرت سیگنال آنها را پایش کرد. از دیگر قابلیت ها و امکانات این برنامه می توان به مشاهده تمامی تقاط دسترسی موجود به همراه قدرت سیگنال آنها ، رمزگذاری (WEP/WPA/WPA2) ، سرعت و کانال ، پایش قدرت سیگنال نقاط دسترسی انتخاب شده در یک نمودار در طول یک زمان مشخص و دریافت نتایج در یک فایل متنی اشاره کرد.

Little Snitch 4.5 جلوگیری از اتصال برنامه به اینترنت در مکینتاش

Little Snitch

Little Snitch

 نرم افزاری قدرتمند در زمینه حفاظت از حریم خصوصی کاربر در سیستم عامل مکینتاش می باشد. همانطور که می دانیم به محض متصل شدن به اینترنت ، اپلیکیشن های مختلف می توانند هر گونه اطلاعاتی را به هر سروری بفرستند که این می تواند تهدید بالقوه امنیتی محسوب گردد. برنامه Little Snitch قابلیت مسدود سازی اینگونه اتصالات ناخواسته را دارا بوده و نحوه ادامه کار را در اختیار کاربر قرار می دهد. از دیگر قابلیت ها و ویژگی های این برنامه می توان به ارائه نمودارهای آنی از ترافیک سیستم ، دارا بودن ابزارهای ساده و در عین حال کاربردی جهت آنالیز پهنای باند و ترافیک کل ، وضعیت اتصال و ... اشاره کرد.

TripMode 2.2.1 مدیریت ترافیک مصرفی برنامه در مکینتاش

TripMode

TripMode

 نرم افزاری کاربردی که توسط آن به راحتی می توان دسترسی برنامه ها در ارسال و دریافت داده از طریق اینترنت در سیستم عامل مکینتاش را مسدود کرد و همچنین دسترسی برخی برنامه ها به شبکه اینترنت را به حالت تعلیق در آورد. نکته قابل توجه برنامه TripMode این است که فقط محدود به شبکه اینترنت موبایل نبوده و می توان آن را صرف نظر از نوع اتصال اینترنت ، به صورت دستی فعال نمود. استفاده از نرم افزار TripMode زمانی ضرورت می باید که کاربر دارای بسته اینترنتی محدودی بوده و نمی خواهد که ترافیکی بیش از آن میزان را مصرف کند. به محض فعال شدن این برنامه ، دسترسی اپلیکیشن های انتخاب شده به اینترنت محدود شده و لیست این برنامه ها را می توان در منوی اصلی برنامه مشاهده کرد و موارد مورد نظر برای مسدود سازی را نیز انتخاب کرد.

Internet Speed Test 3.1 بررسی سرعت اینترنت در مکینتاش

Internet Speed Test

Internet Speed test

 نرم افزاری که با الگوریتم خاصی که دارد، ترفندهایی مثل استفاده از PowerBoost یا سایر ابزارهای افزایش سرعت ، نمی‌توانند دقتش را کم کنند. بنابراین نتایجی که برنامه Internet Speed test ارائه می‌دهد، دقیقاً برابر با سرعت انتقال اطلاعات سیستم است. این برنامه برخلاف سایر برنامه‌هایی که چند رشتۀ اجرایی دارند ( مانند اسپیدتست دات نت )، از یک رشته اجرایی (Thread) استفاده می‌کند. یعنی نرم‌افزار Internet Speed test تنها از یک رشتۀ ارتباطی برای دانلود فایل نمونه استفاده می‌کند. با این‌ کار، سرعت اندازه‌گیری شده به فعالیت‌های کاربر مانند وب‌گردی و دانلود نزدیک‌تر می‌شود.

WiFi Explorer Pro 2.3.3 عیب یابی شبکه بی سیم در مکینتاش

WiFi Explorer

WiFi Explorer

 نرم افزاری کاربردی در زمینه شبکه های بی سیم ( وای فای ) است که امکان اسکن ، شناسایی و عیب یابی شبکه های بی سیم را فراهم می کند. برنامه WiFi Explorer قابلیت شناسایی سریع تعارض کانال ها ، همپوشانی سیگنال ها ، مشکلات پیکربندی را دارد که ممکن است بر قابلیت اتصال و عملکرد شبکه بی سیم محل کار یا خانه تاثیر بگذارند. با استفاده از نرم افزار WiFi Explorer می توان اطلاعات دقیقی شامل نام (SSID) ، آدرس مک (BSSID) ، سازنده دستگاه ، قدرت سیگنال (RSSI) ، پارازیت ، کانال ، باند ، پیکربندی امنیتی ، نرخ داده پشتیبانی شده و ... را بدست آورد. از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به رابط کاربری ساده و هوشمند ، تجسم گرافیکی از محیط Wi-Fi ، پشتیبانی از باندهای فرکانس 2.4 GHz ، 5 GHz و همچنین کانال های 20 ، 40 ، 80 و 160 MHz و قابلیت کار با شبکه های IEEE 802.11a/b/g/n/ac اشاره کرد.