خبرهای تکنولوژی

بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور بر بستر وب
در حال بارگذاری...

Little Snitch 4.5 جلوگیری از اتصال برنامه به اینترنت در مکینتاش

Little Snitch

Little Snitch

 نرم افزاری قدرتمندی در زمینه حفاظت از حریم خصوصی کاربر در سیستم عامل مکینتاش می باشد. همانطور که می دانیم به محض متصل شدن به اینترنت ، اپلیکیشن های مختلف می توانند هر گونه اطلاعاتی را به هر سروری بفرستند که این می تواند تهدید بالقوه امنیتی محسوب گردد. برنامه Little Snitch قابلیت مسدود سازی اینگونه اتصالات ناخواسته را دارا بوده و نحوه ادامه کار را در اختیار کاربر قرار می دهد. از دیگر قابلیت ها و ویژگی های این برنامه می توان به ارائه نمودارهای آنی از ترافیک سیستم ، دارا بودن ابزارهای ساده و در عین حال کاربردی جهت آنالیز پهنای باند و ترافیک کل ، وضعیت اتصال و ... اشاره کرد.

Jump Desktop 8.4.9 کنترل رایانه از راه دور در مکینتاش

Jump Desktop

Jump Desktop

 یک نرم افزار کنترل رایانه از راه دور در سیستم عامل مکینتاش میباشد که امکان اتصال امن به هر رایانه ای در جهان را فراهم می کند. برنامه Jump Desktop با RDP و VNC سازگار بوده و دارای کاربری بسیار ساده و آسان می باشد.

برخی ویژگی های نرم افزار Jump Desktop

  • پروتکل های چندگانه ؛ پشتیبانی از RDP ، VNC و Fluid Remote Desktop
  • پشتیبانی کامل از کیبورد بین المللی برای RDP ، VNC و ARD
  • دارای سه روش مختلف برای بزرگنمایی صفحه نمایشگر از راه دور
  • نصب ایمن و ساده ؛ پیکربندی خودکار رایانه یا Mac برای دسترسی از راه دور بدون نگرانی بابت تنظیمات روتر
  • تنظیم هر تعداد رایانه مورد نظر و مدیریت آنها به وسیله حساب کاربری گوگل
  • دارای تونل ‌زنی SSH داخلی برای اتصال های RDP و VNC

WiFi Explorer Pro 2.3.3 عیب یابی شبکه بی سیم در مکینتاش

WiFi Explorer

WiFi Explorer

 نرم افزاری کاربردی در زمینه شبکه های بی سیم ( وای فای ) است که امکان اسکن ، شناسایی و عیب یابی شبکه های بی سیم را فراهم می کند. برنامه WiFi Explorer قابلیت شناسایی سریع تعارض کانال ها ، همپوشانی سیگنال ها ، مشکلات پیکربندی را دارد که ممکن است بر قابلیت اتصال و عملکرد شبکه بی سیم محل کار یا خانه تاثیر بگذارند. با استفاده از نرم افزار WiFi Explorer می توان اطلاعات دقیقی شامل نام (SSID) ، آدرس مک (BSSID) ، سازنده دستگاه ، قدرت سیگنال (RSSI) ، پارازیت ، کانال ، باند ، پیکربندی امنیتی ، نرخ داده پشتیبانی شده و ... را بدست آورد. از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به رابط کاربری ساده و هوشمند ، تجسم گرافیکی از محیط Wi-Fi ، پشتیبانی از باندهای فرکانس 2.4 GHz ، 5 GHz و همچنین کانال های 20 ، 40 ، 80 و 160 MHz و قابلیت کار با شبکه های IEEE 802.11a/b/g/n/ac اشاره کرد.

TripMode 2.2.1 مدیریت ترافیک مصرفی برنامه در مکینتاش

TripMode

TripMode

 نرم افزاری کاربردی که توسط آن به راحتی می توان دسترسی برنامه ها در ارسال و دریافت داده از طریق اینترنت در سیستم عامل مکینتاش را مسدود کرد و همچنین دسترسی برخی برنامه ها به شبکه اینترنت را به حالت تعلیق در آورد. نکته قابل توجه برنامه TripMode این است که فقط محدود به شبکه اینترنت موبایل نبوده و می توان آن را صرف نظر از نوع اتصال اینترنت ، به صورت دستی فعال نمود. استفاده از نرم افزار TripMode زمانی ضرورت می باید که کاربر دارای بسته اینترنتی محدودی بوده و نمی خواهد که ترافیکی بیش از آن میزان را مصرف کند. به محض فعال شدن این برنامه ، دسترسی اپلیکیشن های انتخاب شده به اینترنت محدود شده و لیست این برنامه ها را می توان در منوی اصلی برنامه مشاهده کرد و موارد مورد نظر برای مسدود سازی را نیز انتخاب کرد.

Hands Off 4.4.2 کنترل دسترسی برنامه ها به اینترنت در مکینتاش

Hands Off

Hands Off

 نرم افزاری کاربردی در زمینه حفاظت از حریم خصوصی می باشد. با استفاده از برنامه Hands Off می توان اتصالات اینترنتی در همه اپلیکیشن ها را تحت بررسی و پایش قرار داد. zبرنامه از ارسال اطلاعات بدون اجازه کاربر جلوگیری می کند و در نتیجه موجب عدم افشا و سرقت اطلاعات می گردد. از دیگر قابلیت های این برنامه می توان به ابزار مدیریت برنامه های ناشناخته جهت جلوگیری از نشر اطلاعات محرمانه ، ممنوعیت نوشتن دیسک جهت جلوگیری از تغییرات دائمی یا از بین رفتن اطلاعات ، جلوگیری از نفوذ ویروس ها و دیگر بدافزارها و مشخص نمودن نرم افزارهای مورد اطمینان و اقدامات مجاز آن ها اشاره کرد. برنامه Hands Off از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده که امکان اجرای دیگر فعالیت ها را در عین حفظ امنیت در سطح بالا فراهم می کند.

AirRadar 5.2.5 Mac اسکن شبکه های بی سیم

AirRadar

AirRadar

 نرم افزاری ساده و در عین حال کاربردی در زمینه اسکن شبکه های بی سیم بوده که موجب تسهیل فرآیند اسکن شبکه های بی سیم می گردد. برنامه AirRadar امکان اسکن شبکه های قابل دسترس و مرتب سازی و برچسب زدن شبکه های مورد نظر را فراهم می کند. از دیگر قابلیت های این برنامه می توان به نمایش اطلاعات دقیق شبکه ها ، نمودار قدرت سیگنال شبکه ها و اتصال خودکار به بهترین شبکه قابل دسترس اشاره نمود. این که آیا شما در حال رانندگی ، در ترافیک یا در ساحل به دنبال شبکه های بی سیم هستید و یا اگر می خواهید قدرت سیگنال شبکه بی سیم خود در خانه را اندازه گیری کنید ، برنامه AirRadar رویکرد خطی تری را برای اسکن شبکه ها ارائه می کند. این برنامه امکانات متعددی را در اختیار کاربر قرار می دهد که شامل تنظیم فرکانس اسکن ، نمایش اعلانات و خطاها ، تنظیمات بیشتر لیست شبکه ها ، انتخاب رنگهای مختلف برای بهترین شبکه های قابل دسترس می باشد.