در حال بارگذاری...

اقدامات امنيتی به هنگام اتصال به شبکه های Wireless

soft98شبکه هاي Wireless يا بي‌سيم مدت زماني است که در کشور ما روند رو به رشدي داشته است. در حال حاضر در دانشگاه ها، فرودگاه ها، مراکز تجاري و اماکني نظير آنها دسترسي به اينترنت از طريق شبکه Wireless امکان پذير است. اما نکته اي که وجود دارد اين است که اگر ايجاد به يک شبکه بي‌سيم براي همه امکان پذير است بنابراين استفاده از آن براي مجرمان و خلافکاران نيز مجاز مي‌باشد! پس شما به عنوان يک کاربر در اين زمان نبايستي ايمني سيستم خود را فراموش کنيد. يکي از ترفندهاي هکرها اين است که يک سرور دروغين ايجاد کرده و باعث ميشوند شما به جاي اتصال به سرور اصلي شبکه ناآگاهانه به کامپيوتر هکر که نقش سرور را ايفا ميکند متصل شويد! به همين سادگي خودتان باعث شده ايد هکر بتواند به سادگي به کامپيوتر يا لپتاپ شما نفوذ کرده و سوء استفاده نمايد. براي جلوگيري از اين مشکلات چه بايد کرد؟ در اين ترفند به معرفي اقدامات احتياطي به هنگام اتصال به شبکه Wireless ميپردازيم.


هيچگاه ناآگاهانه آن‌لاين نشويد
اگر نيازي به اينترنت نداريد، اتصال Wi-fi دستگاه خود را قطع نماييد و علاوه بر آن همواره قابليت اتصال اتوماتيک به شبکه ها در سيستم خود غير فعال کنيد. اين کار عمر باتري را نيز بيشتر مي‌کند.

از شبکه مناسب و درست استفاده کنيد
وقتي به شبکه بي‌سيم وصل مي‌شويد، ويندوز SSIDهاي (Service set Identifiers) تمام شبکه‌هاي اين مجموعه و محدوده را به شما نشان مي‌دهد.
همچنين اطمينان حاصل کنيد که به شبکه درست وصل شده‌ايد، براي اينکار کافي است از متصدي مربوطه در محل نام صحيح کانکشن اصلي شبکه را پرس و جو نماييد. در صورت مشاهده کانکشن هاي مشکوک حتماً مراتب را به مسئولان گزارش دهيد.

به اشتراک گذاري پرينتر و فايل خود را قطع نماييد.
اين کار را حتماً صورت دهيد؛
در ويندوز XP، از منوي Start وارد My Network Places شويد. در پنجره Network Connections بر روي شبکه راست کليک کرده و Properties را انتخاب نماييد. در پنجره محاوره پاياني در قسمت General، گزينه Client for Microsoft Networks and File and Printer Sharing for Microsoft Networks را از حالت انتخاب درآوريد و سپس بر روي OK کليک کنيد.

در ويندوز ويستا قابليت جالبي نهفته است که خود ويندوز در صورت تشخيص نا امني شبکه، به طور خودکار حالت به اشتراک‌گذاري را لغو و اين ويژگي را خاموش و غيرفعال مي‌سازد. جهت کنترل و تغيير اين حالت از اين روش پيروي نماييد:
ابتدا از منوي Start وارد Network شويد، سپس بر روي عبارت Network and Sharing Center را کليک کنيد، اگر کنار نام شبکه عبارت Public network به معناي شبکه عمومي ظاهر شد و شما به شبکه عمومي وصل شديد، فقط بايد اين پنجره را ببنديد چون در معرض ديد قرار گرفته‌ايد. در غير اين صورت روي کليد Customize را از روي نام شبکه کليک کنيد. Public را انتخاب کرده و روي کلمه Next و سپس روي Close کليک کنيد.

کاري که انجام ميدهيد
دقت کنيد از طريق اتصال به اين شبکه هاي عمومي هرگز خريد اينترنتي نکنيد، از عمليات بانکي آن‌لاين استفاده ننماييد، اطلاعات حساس و مهم را با اتصال روي اينترنت عمومي ثبت نکنيد و حتي المقدور از کلمات عبور استفاده نکنيد.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099071461 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.
در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت سیسبان مراجعه کنید


پسورد فایل فشرده : برای کپی کلیک کنید
برای مشاهده لیست دانلود باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید و یا افزونه حذف تبلیغات را غیرفعال کنید و بعد روی این قسمت کلیک کنید.