در حال بارگذاری...

نصب خودكار ويندوز ايكس پی

آموزش

هميشه در هنگام نصب ويندوز اكس‌پي سوالاتي از جمله نام كامپيوتر، نوع رزولوشن، كلمه عبور، شماره سريال ويندوز و ... از شما پرسيده مي‌شود كه شما بايد به آنها پاسخ دهيد تا مراحل نصب ويندوز به‌صورت كامل اجرا شود.
اين مساله باعث مي‌شود كه شما دقايقي طولاني را كنار سيستم باشيد تا نصب ويندوز به‌مراحل نهايي نزديك شود، در ضمن اگر لازم باشد روزانه تعداد زيادي ويندوز نصب كنيد اين مورد بيش از بيش نمايان مي‌شود. نگران نباشيد، با استفاده از ابزاري كه در سي‌دي ويندوز اكس‌پي در فولدر ‌Support‌ به‌صورت يك فايل ‌Cab‌ قرار داده شده است. به‌راحتي مي‌توانيد نصب ويندوز را به‌صورت خودكار انجام دهيد.

1– در سي‌دي ويندوز، به مسير ‌ support/tools‌ مراجعه كنيد.
2– فايل ‌deploy.cap‌ را بر روي يكي از درايوهاي هاردديسك كپي كنيد، سپس از طريق يكي از برنامه‌هاي زيپ مانند ‌WinZip‌، ‌Zip magic ‌و ‌WinRar‌ آن‌را باز كرده و فايل ‌Setupmgr.exe‌ را از درون فايل ‌Cab‌ به درون يكي از درايوهاي هارد ديسك كپي كنيد.
3– روي فايل ‌Setupmgr.exe‌ كليك كنيد. پنجره‌اي باز مي‌شود، كليد ‌Next‌ را بزنيد سپس گزينه ‌ Create a New Answer File‌ را انتخاب كرده و كليد ‌ Next‌ را بزنيد.
4– مطمئن شويد كه گزينه زير علامت زده باشيد. مجددا كليد ‌Next‌ را بزنيد:
‌Installation Windows Unattended‌
5– در اين صفحه نوع ويندوز خود را انتخاب كنيد. اينجا ويندوز اكس‌پي پروفشنال مد نظر ما است، بعد از انتخاب كليد ‌Next‌ را بزنيد.
6– گزينه ‌Fully automated‌ را علامت زده و كليد ‌Next‌ را بزنيد.
7– در اين صفحه‌Folder Distribution‌ نمايش داده مي‌شود. مي‌توانيد در اين صفحه تعيين كنيد كه ويزارد يك پوشه توزيعي روي كامپيوترتان ساخته شود يا پوشه توزيعي را بر روي درايو شبكه‌اي كه شامل سورس فايل‌هاي ويندوز است، ايجاد كند.
نكته:‌ ‌با وجود پوشه توزيعي نه‌تنها مي‌توانيد بدون استفاده از سي‌دي به نصب ويندوز بپردازيد، بلكه مي‌توانيد فايل‌هاي اضافي را هم به ويندوز خود اضافه كنيد. اگر قصد انجام نصب خودكار را به دفعات زياد داريد و درايور يا پوشه مناسب را در اختيار داريد، مي‌توانيد از اين گزينه استفاده كنيد. به‌عبارت ديگر مي‌توانيد يك ويندوز اكس‌پي ويرايش خودتان درست كنيد و همه‌جا از آن استفاده كنيد، فوتوشاپ، آفيس و ... را از پيش روي ويندوزتان نصب كنيد و هر دفعه نيازي به نصب مجدد همه اين‌ها نخواهيد داشت. ‌ ‌
گزينه زير را انتخاب كرده و روي دكمه‌Next‌ كليك كنيد:
No, this answer file will be used to‌
‌ install from a CD
مرحله بعدي را هم تاييد كنيد تا وارد اصل كار شويم.
8– حال شما صفحه‌اي را مشاهده مي‌كنيد كه گزينه‌هاي نصب ويندوز را ليست كرده است. گزينه‌هاي موجود را مطابق با دلخواه تكميل كنيد.
9– پس از پايان كار گزينه ‌Finish‌ را انتخاب كنيد. در اين قسمت مسيري براي ذخيره تنظيماتي كه انجام داده‌ايد در قالب يك فايل پرسيده مي‌شود. شما بايد نام فايل را كه به‌صورت ‌UNATTEND.TXT‌ انتخاب شده به ‌WINNT.SIF‌ تغيير دهيد و يك نسخه بر روي يك فلاپي ذخيره كنيد.
10– از منوي ‌FILE‌ گزينه ‌EXIT‌ را برگزينيد.
11– اكنون شما فايل اصلي را ساخته‌‌ايد. فايل براي انجام عمليات نصب آماده است، اما ممكن است پيش از آغاز عمليات مايل باشيد نگاهي به‌محتويات فايل بيندازيد. (ممكن است بخواهيد پارامترهاي اضافه‌تري را نيز به فايل بيفزاييد. در صورت امكان با بخش ‌HELP‌ برنامه ‌SETUP MANAGER‌ مشورت‌هاي لازم را انجام دهيد.) ‌ ‌
براي اين كار فايل ساخته شده را در برنامه نوت‌پد باز كنيد. شما مي‌توانيد خطوط ديگري را نيز برحسب نياز براي فعاليت‌هاي ديگر مثل تعيين پارتيشن نصب ديسك سخت يا تبديل سيستم فايل به ‌NTFS‌ معين كنيد. جزئيات مربوط به چگونگي انجام اين كارها را مي‌توانيد در داخل فايل‌هاي كمكي موجود در داخل ‌Deploy.CAB‌ بيابيد. اگر در داخل فايل هرگونه تغييري را اعمال كرديد، فايل را ذخيره كرده و آنرا ببنديد.
12– فايل را روي فلاپي ديسك كپي كنيد. سپس كامپيوتر را از طريق سي‌دي راه اندازي كرده و فلاپي را در داخل درايو فلاپي قرار دهيد. ويندوز به‌صورت خودكار تنظيمات معين شده را مورد استفاده قرار مي‌دهد.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099071461 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.
در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت سیسبان مراجعه کنید


پسورد فایل فشرده : برای کپی کلیک کنید
برای مشاهده لیست دانلود باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید و یا افزونه حذف تبلیغات را غیرفعال کنید و بعد روی این قسمت کلیک کنید.